• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówCo to jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest najchętniej wybieraną formą spółek. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie „co to jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością?”, aby bliżej przybliżyć pojęcie tego rodzaju spółki.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to rodzaj spółki kapitałowej, której funkcjonowanie reguluje Kodeks Spółek Handlowych. Może zostać utworzona przez jedną lub więcej osób w dopuszczalnym prawnie celu. Spółka z o.o. posiada osobowość prawną.

Wspólnikiem spółki może być zarówno osoba fizyczna, jak i prawna lub jednostka organizacyjna nie mająca osobowości prawnej. Odpowiedzialność wspólników jest ograniczona do wysokości wniesionych wkładów.

Prawa majątkowe wspólników:
- prawo do dywidendy,
- prawo do udziału w nadwyżce polikwidacyjnej,
- prawo do zbycia udziału.

Umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością musi zostać zawarta w formie aktu notarialnego pod rygorem nieważności.

Jeżeli są Państwo zainteresowani rejestracją tej formy prawnej to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Zajmiemy się całą procedurą założenia spółki!Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00