Aktywacja podpisu elektronicznego 2023
Aktywacja kwalifikowanego podpisu elektronicznego jest bardzo ważnym krokiem podczas zakładania e-podpisu. Bez aktywacji nie może on być używany. Dlatego warto zadbać, aby cała procedura została przeprowadzona prawidłowo.
Kwalifikowany podpis elektroniczny – zakładanie
Założenie e-podpisu kwalifikowanego jest prostą procedurą, jednak należy wiedzieć, gdzie możemy ją wykonać. W niemal każdym mieście możemy znaleźć punkty Potwierdzenia Tożsamości, jednak aby założyć nowy kwalifikowany podpis elektroniczny należy skontaktować się z certyfikowanym dostawcą. Kolejnym etapem jest podpisanie odpowiedniej umowy subskrypcyjnej, aby móc rozpocząć procedurę założenia e-podpisu. Następnie należy udać się do wyżej wspomnianego punktu Potwierdzenia Tożsamości z dokumentem (dowodem lub paszportem) potwierdzającym tożsamość.
Aktywacja podpisu elektronicznego 2023 – jak tego dokonać?
Aktywacja kwalifikowanego podpisu elektronicznego jest niezbędnym etapem na drodze do użytkowania z e-podpisu. Oznacza to, że pominięcie tego kroku nie da takiej możliwości. Do aktywacji należy posiadać dokument potwierdzający tożsamość, złożyć wniosek aktywacyjny i złożyć go w odpowiednim miejscu. Błędne przygotowanie takiego wniosku może skutkować przedłużającym się procesem aktywacji.
Aktywacja podpisu elektronicznego 2023 – pomoc
Aby mieć pewność, że cały proces zostanie przeprowadzony bezbłędnie, warto skorzystać z pomocy ekspertów. Oferujemy kompleksową pomoc w założeniu i aktywacji kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Zapraszamy do kontaktu!
Oferty w formie PDF:
▸▸▸Oferta kwalifikowanego podpisu elektronicznego
▸▸▸Aktualizacja danych KRS