Prosta spółka akcyjna - księgowość i doradztwo podatkowe

Oferujemy kompleksową obsługę prostych spółek akcyjnych – od założenia poprzez kompleksową obsługę księgową.

Kancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

Kompleksowa obsługa księgowo-podatkowa prostych spółek akcyjnych

 
Prowadzimy księgowość już od 280 złotych miesięcznie – po szczegóły zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.
 

Prowadzimy księgowość spółek akcyjnych w całej Polsce


Prosta Spółka Akcyjna swoją księgowość musi prowadzić w pełnej formie tj. w postaci ksiąg rachunkowych niezależnie od jej dochodów. Przepisy Ustawy o podatku dochodowym odbierają niektórym formom prawnym możliwość prowadzenia uproszczonej księgowości, nawet jeśli te generują niewielki dochód. Do katalogu tych podmiotów należą: spółka z o.o., spółka akcyjna, spółka komandytowo – akcyjna oraz właśnie prosta spółka akcyjna. Pozostałe formy prawne, jeśli tylko nie przekroczą 2 000 000 euro dochodów, mogą prowadzić bieżącą ewidencję w formie uproszczonej księgowości.

PSA to stosunkowo świeża forma prawna – można ją rejestrować dopiero od lipca 2021 roku. Jej zarys zaprezentowany został jeszcze w 2019 roku, jednak z uwagi na sytuację ekonomiczno – gospodarczą spowodowaną pandemią, termin jej uruchomienia był wielokrotnie przesuwany. Prosta spółka akcyjna stanowi hybrydę cech spółki z o.o. i akcyjnej. Cieszy się popularnością z uwagi na ograniczoną odpowiedzialność akcjonariuszy, możliwość rejestracji online, kapitał zakładowy 1 zł, uproszczoną formę likwidacji czy elastyczność w zakresie powoływanych organów.

Prowadzimy księgowość spółki akcyjnej dla klientów z całej Polski. Niezależnie od tego gdzie planują Państwo otworzyć firmę, jesteśmy w stanie zająć się jej ewidencjonowaniem na odległość. Prowadzimy księgowość PSA oparciu o program księgowy online, za pośrednictwem którego mogą Państwo na bieżąco monitorować jak prowadzona jest Państwa księgowość prostej spółki akcyjnej.

Pełna księgowość PSA – wada czy zaleta?
Pełna księgowość PSA dla wielu może być kwestią problematyczną – jedni uznają ją za zaletę, inni z kolei za wadę. Jej prowadzenie wiąże się z koniecznością podjęcia współpracy z biurem rachunkowym, daje jednak o wiele większe możliwości zakresie kierowania rozwojem firmy. Księgowość w spółce akcyjnej prowadzona w formie ksiąg rachunkowych stanowi precyzyjne narzędzie do analizy przeprowadzanych operacji gospodarczych i umożliwia monitorowanie i ocenę rentowności podejmowanych działań.

Księgowość prostej spółki akcyjnej to:
– pełna kontrola nad sytuacją finansową firmy,
– możliwość analizy wydatków, kosztów i źródeł przychodu,
– informacje na temat każdej przeprowadzonej operacji,
– łatwiejsze planowanie inwestycji.


Z czym wiąże się pełna księgowość w prostej spółce akcyjnej?

Pełna księgowość zobowiązuje do prowadzenie licznych ksiąg tj. dziennika, księgi głównej, ksiąg pomocniczych, zestawienia obrotów i sald kont księgi głównej oraz sald kont ksiąg pomocniczych oraz zestawienia aktywów i pasywów. Dodatkowymi obowiązkami jednostek, w ramach pełnej księgowości, jest także sporządzanie i przesyłanie do KRS rocznego sprawozdania finansowego z działalności spółki.

Księgowość prostej spółki akcyjnej przez internet

Nie ma przeciwwskazań aby księgowość PSA była prowadzona przez internet. Eksperci wręcz zachęcają do tej formy ewidencjonowania. Zautomatyzowanie procesów księgowych, dzięki programowi księgowemu zapewnia optymalizację zarówno pieniędzy, jak i czasu właścicieli firmy. Dodatkowo umożliwia im dostęp do danych księgowo – podatkowych o każdej porze i w każdym miejscu. Za pośrednictwem programu można uzyskać wszystkie dane na temat zobowiązań podatkowych i wykonywanych operacji, przedstawione w przystępny sposób w formie wykresów i tabel.

Księgowość prostej spółki akcyjnej przez internet oznacza:
– możliwość załatwienia wszystkich spraw związanych z księgowością PSA przez telefon,
– wysyłanie faktur w formie zdjęć bezpośrednio do aplikacji,
– dostęp do wystawionych i otrzymanych faktur w telefonie,
– możliwość monitorowania wysokości bieżących podatków i składek ZUS 24/7.
Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe