• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZwieszenie działalności spółki a ZUS

Zarówno założenie jak i zawieszenie spółki, odbywa się za pomocą wniosku CEIDG, po którego złożeniu urząd miasta przesyła informację do ZUS, który sporządza odpowiednie dokumenty i dokonuje wyrejestrowania płatnika z ZUS.

Oznacza to, że podatnik nie ma już dłużej obowiązku opłacania składek na ubezpieczenia społeczne, ani składania dokumentów rozliczeniowych do ZUS.

Wyrejestrowanie dotyczy:
- płatnika składek
- ubezpieczeń
- ubezpieczeń osoby współpracującej z przedsiębiorcą
- członków rodziny przedsiębiorcy
- członków rodziny osoby współpracującej z przedsiębiorcą

W przypadku, jeśli przedsiębiorca zawiesił działalność w trakcie trwania miesiąca, zobowiązany jest do złożenia do ZUS odpowiednich deklaracji, w których przedstawi rozliczone proporcjonalnie składki na ubezpieczenie społeczne.

Jeśli przedsiębiorca decyduje się na zawieszenie działalności spółki a zus nadal chce opłacać oraz przystąpić do dobrowolnego ubezpieczenia emerytalnego i rentowego to ma do tego pełne prawo.

Do ubezpieczenia może on przystąpić w dowolnym momencie zawieszenia działalności gospodarczej, dokonując odpowiedniego zgłoszenia.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00