• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZmiany w umowie spółki z o.o.

Umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie jest dokumentem, który raz napisany, taki musi pozostać. Umowę można zmieniać i modyfikować wiele razy, lecz należy przy tym pamiętać o zachowaniu określonych zasad i przepisów, które mówią, jakie kroki muszą być wykonane podczas dokonywania zmian.

Konieczność dokonania zmiany w umowie spółki z o.o. następuje w przypadku gdy np. ulegnie zmianie adres siedziby firmy, zmieni się jej nazwa czy zostanie podwyższony kapitał zakładowy jednostki.
Zmiany w umowie spółki z o.o. wymagają podjęcia następujących kroków:

- zwołania zgromadzenia wspólników- do podjęcia uchwały o zmianie umowy spółki potrzebna jest większość 2/3 głosów,
- podjęcia uchwały o zmianie umowy spółki na zgromadzeniu wspólników - uchwała o zmianie umowy spółki musi być umieszczona w protokole sporządzonym przez notariusza,
- rejestracji i ogłoszenia zmiany umowy - zmiana w umowie spółki musi być zgłoszona do Krajowego Rejestru Sądowego w ciągu 7 dni od daty powzięcia uchwały o zmianie, zgłoszenia dokonuje się na formularzu KRS-Z3ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.