• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZmiany członków zarządu w spółce z o.o.

Kiedy dokonywane są zmiany członków zarządu w spółce z o.o. i jak to wygląda? Musisz wiedzieć, że odwołanie członka zarządu z pełnionej do tej pory funkcji wiąże się z koniecznością zaktualizowania informacji w KRS, ponieważ zarówno uchwała o odwołaniu wspólnika, jak i jego rezygnacja z funkcji, nie powodują automatycznej zmiany w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Organem, który jest upoważniony, a zarazem zobowiązany do dokonania zgłoszenia, jest aktualny zarząd, w którym zdecydowano się na zmiany członków zarządu w spółce z o.o.. Jeżeli chodzi o termin, to Ustawa o KRS art. 22 mówi, że „[...] wniosek o wpis do Rejestru powinien być złożony nie później niż w terminie 7 dni.”. W sytuacji odwoływania członka zarządu lub złożenia przez niego rezygnacji, termin ten rozpoczyna się w dniu podjęcia uchwały lub złożenia odpowiedniego oświadczenia.

Jak w KRS zgłasza się zmiany członków zarządu w spółce z o.o.?

Niezależnie od tego czy zmiana zarządu polegać będzie tylko na odwołaniu (lub rezygnacji) jednej osoby, odwołaniu członka zarządu i od razu zastąpieniu go przez inna osobę, konieczne jest złożenie formularza KRS-Z3 z załączonym formularzem KRS-ZK i innymi niezbędnymi dokumentami.

Pomagamy w dokonywaniu zmian danych w KRS - zainteresowanych prosimy o kontakt.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.