• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZmiana umowy spółki z o.o.

W umowie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością powinny znajdować się takie dane, jak:

  • nazwa i siedziba spółki
  • przedmiot działalności spółki
  • wielkość kapitału zakładowego
  • czas trwania spółki, jeśli został oznaczony
  • informacja, czy wspólnik noże posiadać więcej niż jeden udział
  • liczba i wartość nominalna udziałów objętych przez każdego ze wspólników

 
Zmiana którejkolwiek z wymienionych wyżej informacji to zmiana umowy spółki z o.o., a więc wymaga ona uchwały wspólników oraz wpisu do KRS. Dopiero po spełnieniu tych dwóch czynników modernizacje będą uwzględnione i będą wywoływać skutki prawne.

Umowę spółki z ograniczoną odpowiedzialnością tworzy się w formie aktu notarialnego. Tak więc każda zmiana umowy spółki z o.o. musi zostać dokonana również w tej formie.

Jeśli potrzebujesz szybko i bez komplikacji dokonać modernizacji w statucie swojej spółki, skontaktuj się z naszą firmą. Zajmujemy się tym na co dzień. Dopełnimy za Ciebie wszelkich formalności- zmienimy umowę zgodnie z prawem i zajmiemy się obowiązkami w KRS. Zachęcamy do skorzystania z usługi!Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.