• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZmiana adresu siedziby spółki z o.o.

Jeżeli przedsiębiorca podczas prowadzenia działalności zadecyduje, że jego firma ulegnie zmianie pod względem lokalizacji, to wszelkie modyfikacje w dokumencie powinny zostać obowiązkowe zgłoszone do urzędu.

Ważne jest jednak rozróżnienie pojęcia zmiany adresu, a siedziby - w pierwszym przypadku jest to konkretna lokalizacja danego budynku lub lokalu, natomiast druga kwestia to dana miejscowość, a więc jednocześnie zmiana w drugim przypadku może obejmować obydwa aspekty.

A więc jak przebiega zmiana adresu siedziby spółki z o.o. ? Pierwszym krokiem, jaki dokonać powinien przedsiębiorca jest podjęcie uchwały o dokonaniu zmiany, złożenie odpowiedniego formularza przypisanego do określonej formy organizacyjno-prawnej np. KRS-Z3 dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub KRS-Z1 dla podmiotów gospodarczych o charakterze komandytowym i jawnym, a następnie wysłania dokumentu do Krajowego Rejestru Sądowego.

Należy także pamiętać, że każda modyfikacja w statucie spółki musi zostać odnotowana i opłacona stawką w wysokości 100 złotych za ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, a także 250 złotych za wpis do KRS jeżeli procedura rejestracji przebiegała drogą tradycyjną, czyli papierową.ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.