• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZawiązanie spółki komandytowej

Zawiązanie spółki komandytowej następuje po prawidłowym wykonaniu kilku kroków.

Pierwszym z nich jest zawarcie umowy, która powinna zawierać: firmę i siedzibę spółki, przedmiot działalności spółki, czas trwania spółki (jeżeli jest określony), oznaczenie wkładów wnoszonych przez każdego wspólnika i ich wartość oraz sumę komandytową.

Drugi etap to podpisanie wszystkich dokumentów rejestrowych przez wspólników.

Kolejnym krokiem jest zgłoszenie spółki komandytowej do Krajowego Rejestru Sądowego. Do zgłoszenia trzeba dołączyć statut spółki, poświadczone notarialnie wzory podpisów komplementariuszy oraz dowód dokonania opłaty sądowej za wpis do rejestru. Wniosek o wpis do KRS trzeba złożyć na urzędowym druku KRS-W1.

W taki sposób następuje zawiązanie spółki komandytowej. Ostatnim etapem jest nadanie numerów REGON i NIP oraz rejestracje podatkowe: VAT, VAT – EU i CIT.

Zawiązanie spółki komandytowej wymaga odpowiedniej znajomości przepisów prawa gospodarczego, dlatego zalecamy powierzenie tego zadania firmie posiadającej doświadczenie w tej kwestii.

Z chęcią zajmiemy się założeniem spółki dla Państwa. Gwarantujemy szybki i sprawny przebieg całego procesu.ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.