• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówZasady działania spółki z o.o. komandytowej

Wśród spółek prawa handlowego można znaleźć spółkę z o.o. oraz spółkę komandytową. Pozornie te dwie spółki nie mają ze sobą nic wspólnego. Ale to tylko pierwsze spostrzeżenie, tak naprawdę te dwie formy prawne stają się nierozłączne. Wszystko za sprawą optymalizacji podatkowej, która dzięki tym spółkom jest możliwa.

Zasady działania spółki z o.o. komandytowej nie są skomplikowane. W tym połączeniu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością występuje w roli komplementariusza, który za zobowiązania spółki odpowiada całym swoim majątkiem. Cały sęk tkwi w tym, że zgodnie z zasadami funkcjonowania spółki z o.o. jej wspólnicy za zobowiązanie nie odpowiadają, odpowiedzialność ponosi spółka.
Kolejnym elementem, wydaje się, że najważniejszym, jest forma opodatkowania spółek. Spółka komandytowa jest podatnikiem wyłącznie podatku od osób fizycznych, dzięki czemu wspólnicy spółki z o.o. unikają podwójnego opodatkowania.

Coraz częściej w gospodarce podmioty wykorzystują zasady działania spółki z o.o. komandytowej i w takiej formie podejmują działalność. Jeżeli są Państwo zainteresowani takim połączeniem zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.