• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówWzór umowy spółki z o.o.

Aby spółka mogła działać konieczne jest sporządzenie umowy spółki w formie aktu notarialnego. Ta czynność jest obligatoryjna co oznacza, że brak jej wykonania uniemożliwi powołanie nowej spółki. Kodeks spółek handlowych określa wzór umowy spółki z o.o., podaje wykaz niezbędnych elementów, które w takiej umowie muszą zostać zawarte.

Umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością powinna zawierać:
- nazwę i siedzibę spółki,
- określenie przedmiotu działalności,
- wielkość kapitału zakładowego,
- adnotacje czy wspólnik spółki może posiadać więcej niż jeden udział,
- wysokość oraz ilość udziałów posiadanych przez wspólników spółki,
- czas trwania spółki w przypadku kiedy został oznaczony.

Te elementy są obowiązkowe, podmioty zakładające nową spółkę muszą je zawrzeć w umowie, w pozostałych kwestiach wzór umowy spółki z o.o. może być dowolnie kształtowany przez wspólników, oczywiście w oparciu o aktualnie obowiązujące normy prawne. Bardzo ważne jest żeby wzór umowy spółki z o.o. zawierał wszystkie istotne kwestie aby w przyszłości nie pojawiły się nieporozumienia wynikające z braku regulacji.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.