• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówWynagrodzenia bez składki zdrowotnej

Właściciele spółek z ograniczoną odpowiedzialnością szukają rozwiązań umożliwiających wypłatę wynagrodzenia bez obowiązku opłacania wkładki zdrowotnej. Czy jest to możliwe? W jaki sposób ominąć przepisy związane z Nowym Ładem?

Zgodnie z założeniami Polskiego Ładu składkę zdrowotną należy odliczyć od wynagrodzenia brutto. Dodatkowo przepisy zabraniają odliczenia składki od podatku. Od stycznia 2022 roku wynagrodzenie członków zarządu zostaną pomniejszone o 9 procent.

Czy jest możliwość wypłaty wynagrodzenia bez składki zdrowotnej? W jaki sposób ominąć przepisy związane z założeniami Nowego Polskiego Ładu?

Przedsiębiorcy powinni bliżej przyjrzeć się art. 176 kodeksu spółek handlowych. Może on znaleźć zastosowanie w przypadku wspólników, którzy podejmą działania w celu zmiany zapisów umowy spółki zobowiązujących wspólników do powtarzających się świadczeń niepieniężnych. Za tę czynność przysługuje wspólnikom wynagrodzenie.

Istotnie należy zaznaczyć, że próbując dokonać wypłaty wynagrodzenia bez składki zdrowotnej należy kierować się obowiązującymi przepisami prawa. Nasze biuro oferuje kompleksową pomoc w zakresie aktualizacji danych umowy spółki oraz dokonanie odpowiednich zapisów.

Zapraszamy zainteresowanych do kontaktu z naszym biurem.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.