• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówprowadzenie firmy doradztwo

Jak dokonać opłaty skarbowej za zmiany do KRS?

Jak dokonać opłaty skarbowej za zmiany do KRS? Czy każdy musi dokonać opłaty? Ile wynosi opłata skarbowa za zmianę danych w KRS?

Zmiana składu rady nadzorczej wpis do krs

Zmiana składu rady nadzorczej wpis do KRS to obligatoryjny obowiązek zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Każdorazowe odwołanie członka rady nadzorczej i fakt powołania innej osoby na to stanowisko należy zgłosić do Krajowego Rejestru Sądowego w ciągu 7 dni od zaistnienia zmiany. Zgłoszenie dokonywane jest na odpowiednim formularzu zgłoszeniowym i musi zawierać wszystkie wymagane prawem załączniki.

Zmiana nazwiska wspólnika spółki z o.o. w krs

Zmiana nazwiska wspólnika spółki z oo. w KRS wymaga zgłoszenia do Krajowego Rejestru Sadowego. Wniosek ze zmianą powinien zostać złożony do Sądu w terminie 7 dni od momentu zdarzenia uzasadniającego wpis. Przeprowadzając procedurę aktualizacji danych spółki należy pamiętać o dopełniniu kilku niezbędnych formalności, które w znaczący sposób wpływają na bezpieczeństwo podmiotu.

W celu dokonania zmiany konieczne jest przygotowanie odpowiedniego wniosku aktualizacyjnego. Podczas składania wniosku należy dokonać opłaty sądowej.

Przygotowanie tekstu jednolitego spółki

Przygotowanie tekstu jednolitego spółki to zadanie którym zajmują się specjaliści naszej kancelarii. Po każdorazowej zmianie umowy spółki zarząd jest zobowiązany do złożenia w Krajowym Rejestrze Sądowym testu jednolitego umowy spółki. Niewypełnienie tego obowiązku wiąże się możliwością nałożenia przez Sąd kary finansowej lub nawet wykreśleniem spółki z rejestru.

Jakie informacje powinien zawierać tekst jednolity umowy spółki?
Na czym polega przygotowanie i złożenie tekstu jednolitego umowy spółki w KRS?

Założenie spółki przez Ukraińca

Trudna sytuacja za naszą wschodnią granicą sprawia, że coraz więcej osób pochodzących z Ukrainy decyduje się ułożyć swoje życie w naszym kraju. W tym celu wielu z nich postanawia poprowadzić własny biznes, a wraz z tym założyć spółkę.

Prosta spółka akcyjna likwidacja

Prosta spółka akcyjna likwidacja – na czym polega procedura likwidacji prostej spółki akcyjnej? Czy można przeprowadzić uproszczony proces likwidacji PSA?

Celem wdrożenia na polski rynek prostych spółek akcyjnych była pomoc startupom w rozwoju oraz zwiększenie szans na pozyskanie kapitału dla prowadzonej działalności. Dla wielu przedsiębiorców czynnikami wpływającymi na wybór PSA jako podstawy działalności były:

Pomoc w likwidacji prostej spółki akcyjnej

Nasza oferta została poszerzona o Pomoc w likwidacji prostej spółki akcyjnej.

Prosta spółka akcyjna została stworzona z myślą o przedsiębiorstwach działających w zakresie innowacyjności oraz nowoczesności. Do jej podstawowych założeń zaliczamy prostotę funkcjonowania na rynku praz elastyczność w zakresie kształtowania systemów zarządzania spółką.

Dla wielu osób czynnikiem decydującym o wyborze prostej spółki akcyjnej do tej pory był minimalny kapitał akcyjny na poziomie 1 zł oraz możliwość objęcia akcji za pracę lub usługi.

Jednoosobowa działalność gospodarcza w Nowym Ładzie

Dlaczego jednoosobowa działalność gospodarcza w Nowym Ładzie stanie się mniej korzystnym rozwiązaniem? Czy warto rozważyć przejście z JDG na spółkę z o.o.?

Rząd ogłosił „Nowy Ład”, którego rozwiązania budzą ogromne kontrowersje oraz wątpliwości, szczególnie wśród przedsiębiorców. Warto zaznaczyć, że są to planowane zmiany. Istotnie jednak już dzisiaj warto zastanowić się nad wprowadzeniem rozwiązania, które pomoże uniknąć niekorzystnych zmian podatkowych dla właścicieli firm.

Polski Ład przyniesie ogromne zmiany w systemie podatkowo-składkowym.

Rejestracja prostej spółki akcyjnej w Warszawie

Przewiduje się, że zakładanie prostych spółek akcyjnych w Polsce stanie się bardzo popularne, ze względu na nowe i korzystne dla przedsiębiorców rozwiązania w niej zastosowane. Rejestracja prostej spółki akcyjnej w Warszawie będzie mogła odbywać się zarówno zdalnie jak i tradycyjnie.Inicjatorzy prostej spółki akcyjnej przewidzieli bardzo ułatwiony proces rejestracji P.S.A. przez internet, w systemie S24-zbliżony do procesu rejestracji spółki z o.o. Elektroniczna rejestracja prostej spółki akcyjnej w Warszawie będzie możliwa w zaledwie 24h.

Subscribe to RSS - prowadzenie firmy doradztwo

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00


📝Formularz wyceny rejestracji spółkiWażna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.