• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówkupno spółki z oo

Gotowe spółki 2017 Warszawa

Zakup gotowej spółki z 2017 roku posiada wyłącznie pozytywne aspekty . Po pierwsze, tym sposobem ograniczane są wszelkie formalności związane z przeprowadzeniem skomplikowanego procesu rejestracyjnego. Jedynym obowiązkiem przyszłego właściciela jest złożeniu podpisu na umowie. Po tej formalności staje się posiadaczem spółki przygotowanej do poprowadzenia pod sobą firmy w dowolnym momencie.
Spółka taka posiada już numery NIP, KRS, REGON oraz opcjonalnie VAT, co jest niezwykle istotne, gdyż najnowsze zmiany prawne znacznie utrudniły uzyskanie wpisu do rejestru podatników VAT.

Kupię udziały w spółce z o.o.

Ostatnimi czasy często spotkać można ogłoszenia brzmiące: “ kupię udziały w spółce z o.o.”. Zgadza się, udziały również mogą być przedmiotem obrotu. Kiedy jednak decydujesz się na kupno udziałów spółki, powinieneś w pierwszej kolejności zorientować się, czy zdobycie ich nie jest ograniczone na mocy umowy spółki. Może również okazać się, że kupno udziałów wymaga wcześniejszej zgody zarządu spółki, zgromadzenia wspólników.

Wycena spółki do sprzedaży

Wycena spółki do sprzedaży jest jednym z pierwszych obowiązków jakie musi spełnić przedsiębiorca decydujący się na znalezienie nowego właściciela dla firmy, którą już prowadzi. Bez niej niemożliwe jest stworzenie oferty oraz negocjowanie warunków z potencjalnymi klientami.

Cena za spółkę musi być rozsądna, ustalona na podstawie kondycji oraz rokowań firmy. Stosuje się trzy metody pozwalające ją ustalić:

Usługa dotycząca zakupu spółek z o.o.

Rozpoczynanie prowadzenia własnej działalności gospodarczej nie zawsze musi wiązać się z wieloma formalnościami i kojarzyć się z czasochłonnym i uciążliwym procesem. Prezesem własnej firmy możemy stać się w zasadzie w 1-2 dni. Dla wszystkich, którzy chcą obejść proces zakładania firmy istnieje alternatywa, z której mogą skorzystać: usługa dotycząca zakupu spółek z o.o.-czyli pośrednictwo.

Kupno istniejącej spółki

Kupno istniejącej spółki jest rozwiązaniem, które poleca się przyszłym przedsiębiorcom. Dlaczego? Z uwagi na to, że ułatwia ono rozpoczęcia działalności gospodarczej. Nie zniechęcają nas bowiem urzędowe formalności, gdyż nie trzeba naszej firmy rejestrować. Po drugie można zaoszczędzić czas, ponieważ stanie w kolejkach urzędowych celem złożenia wniosków nie jest potrzebne. Poza tym można kierować firmą zdecydowanie szybciej, bo już w ciągu dwóch dni, a nie jak w przypadku samodzielnej rejestracji- w ciągu miesiąca.

Kupię istniejącą spółkę z o.o.

„Kupię istniejącą spółkę z o.o.” - takie ogłoszenia coraz częściej pojawiają się w internecie. Wiele osób chce bowiem zakładać firmy w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Są one bardzo popularne i posiadają wiele zalet.
Kupno takiej spółki niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim otrzymujemy już założoną , zarejestrowaną w KRS spółkę. Nie musimy chodzić po urzędach i wypełniać tak wielu dokumentów. Poza tym jeśli ją kupimy, to szybko rozpoczniemy prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Proces kupna spółki z o.o.

Szukasz szybkiego sposobu na rozpoczęcie działalności? Najlepszym będzie zakup spółki, bo dzięki temu pominiesz wszelkie czynności rejestracyjne, a ryzyko prowadzenia działalności będzie zmniejszone, gdyż nie będziesz prowadził firmy indywidualnie. Jaką spółkę Ci polecamy? Z ograniczoną odpowiedzialnością. Pozwala ona bowiem na zabezpieczenie majątku wspólników z odpowiedzialności za zobowiązania. Posiada też osobowość prawną, dzięki czemu wiarygodność jednostki gospodarczej jest większa. No i łatwo można w niej pozyskać kapitał- włączając nowego członka.

Koszt zakupu spółki z o.o.

Decyzja o założeniu działalności nie była łatwa. Wiąże się to bowiem z analizą, czy Ci się to opłaca. Nie jest to decyzją chwilowa, bo znacznie zaważy na Twojej przyszłości. Polecam Ci wybór spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, bo posiada wiele zalet, które zadecydowały o tym, że spółka jest najchętniej wybieraną formą wśród przedsiębiorców. Założyć działalność możesz w sposób tradycyjny i kupując gotową spółkę. Zajmijmy się dzisiaj zakupem, gdyż jest to znacznie szybszy sposób na założenie działalności.

Czy opłaca się kupić spółkę z o.o.

Szacunek do własnego czasu, energii i pieniędzy w świecie biznesu powinny być wartościami kluczowymi. Dlatego też każdy przedsiębiorca powinien podejmować kroki mające na celu poszukiwanie sposobów oszczędzania trzech wymienionych przeze mnie aspektów. Już na przedbiegach rozpoczęcia prowadzenia własnej działalności może on tego dokonać, zastanawiając się co przyniesie więcej korzyści, czy opłaca się kupić spółkę z o.o. czy samodzielnie ją zarejestrować.

Zakup spółki z o.o. obcokrajowiec

Podmioty gospodarcze coraz częściej sięgają po rozwiązanie jakim jest zakup gotowej spółki. Jest to wygodny oraz przede wszystkim szybki sposób na założenie własnej firmy. Coraz częściej nasza Kancelaria otrzymuje zapytania o tematyce „zakup spółki z o.o. obcokrajowiec”. Założeniem działalności w Polsce interesuje się coraz więcej podmiotów zagranicznych co jest bardzo ciekawą tendencją rynkową. Im więcej podmiotów zdecyduje się na otwarcie własnej firmy tym większe szanse na dynamiczny rozwój gospodarczy naszego kraju.

Pages

Subscribe to RSS - kupno spółki z oo

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.