• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówKsięgowość Kraków

Uproszczone formy księgowości

Księgowość uproszczona to forma ewidencji przeznaczona dla podmiotów, których przychody ze sprzedaży towarów i produktów za poprzedni rok obrotowy nie przekroczyły 2 milionów euro. Do form małej księgowości zalicza się kartę podatkową, ryczałt ewidencjonowany oraz podatkową księgę przychodów i rozchodów.

Głównymi zaletami tej formy są małe koszty związane z prowadzeniem ewidencji oraz możliwość prowadzenia systemu z wykorzystaniem specjalnego programu księgowego lub zlecenie zadania biuru rachunkowemu, które korzysta z aplikacji online.

Usługowe prowadzenie księgowości

Usługowe prowadzenie księgowości stanowi nieopisaną pomoc dla wszystkich przedsiębiorców, którzy zobligowani są do prowadzenia pełnej księgowości.

Prowadzenie działalności gospodarczej, obliguje do stworzenia ewidencji księgowej. Jeśli chodzi o pełną księgowość, która jest skomplikowanym systemem powinieneś zatrudnić księgową, bądź nawiązać współpracę z biurem rachunkowym.

Kilka lat temu usługowe prowadzenie księgowości było przywilejem nielicznych. Tylko osoby posiadające certyfikat księgowego mogły świadczyć usługi księgowe.

Usługi księgowe z dojazdem do Klienta

Księgowość jest jednym z podstawowych elementów, dzięki którym funkcjonuje firma. Aby działalność rozwijała się i osiągała zamierzone cele, każdy dział musi być odpowiednio prowadzony.

Obsługa księgowa na jaką decyduje się przedsiębiorca musi być przede wszystkim profesjonalna i dokładna, ale również elastyczna i mająca na celu jak najbardziej zoptymalizować koszty księgowe jednostki.

Jednymi z najbardziej elastycznych, wygodnych, a przy tym tańszych rozwiązań są usługi księgowe z dojazdem do Klienta.

Biuro podatkowe online

Podatki w każdej działalności obowiązkowo muszą być nie tylko opłacalne, ale także odpowiednio ujmowane w ewidencji podatkowej przedsiębiorstwa.

Podatki w przedsiębiorstwie:
1. Podatek dochodowy
Jest to obowiązek każdego przedsiębiorcy, który osiąga przychody z działalności. Do wyboru są 4 formy opodatkowania firmy:
- skala podatkowa 17% i 32%
- podatek liniowy 19%
- ryczałt ewidencjonowany
- karta podatkowa
wybór firmy zależny jest od przedsiębiorcy, rodzaju prowadzonej działalności oraz dochodów firmy.

Operacje księgowość

Jeśli chodzi o operacje księgowość zajmuje się takimi, które spełniają odpowiednie warunki. Księgowaniu poddaje się operacje, które:

- da się je wyrazić w wartościach pieniężnych z ewentualnym użyciem jednostek naturalnych (sztuki, kilogramy)
- powodują zmiany w stanie posiadanych zasobów i/lub źródłach ich finansowania, dokładniej zmian po stronie aktywów/pasywów lub obu stronach jednocześnie
- wchodzą w zakres działalności danego przedsiębiorstwa, czyli księgowanie tylko tych operacji, które bezpośrednio zmieniają wartość aktywów i pasywów

Wycena księgowość

Wycena księgowość- możliwa jest tylko na podstawie dokładnych informacji o firmie oraz zależna od sposobu prowadzenia księgowości.

Księgowość można prowadzić:

- korzystając z usług biura rachunkowego
- samodzielnie
- zatrudniając osobistego księgowego

Stała opłata za usługi księgowe jest tylko przy zatrudnieniu osobistego księgowego, który zajmuje się wszystkimi formalnościami, bez względu na liczbę faktur i zatrudnionych pracowników.

Przygotowanie sprawozdania finansowego za 2021

Przygotowanie sprawozdania finansowego za 2021 powinno się wykonać po zakończeniu roku obrotowego, gdyż zamknięcie ksiąg rachunkowych zobowiązuje firmę do złożenia sprawozdania finansowego urzędzie.

Sprawozdanie finansowe tworzone jest przez firmy prowadzące księgi rachunkowe w języku polskim i polskiej walucie, a dokument ten zawiera informacje o wszystkich działaniach inwestycyjnych w firmie oraz przedstawia pełną sytuację finansową przedsiębiorstwa. Składa się ono z bilansu, rachunku zysków i strat oraz informacji dodatkowej.

Nowa składka zdrowotna w podatku liniowym

Nowa składka zdrowotna w podatku liniowym od nowego roku zostaje zmieniona. Przedsiębiorcy stosujący, jako formę rozliczeń podatek liniowy muszą nastawić się na dodatkowe spore obciążenia finansowe. Przypominając, w tej formie występuje podatek ze stawką 19% i nie są stosowane żadne progi podatkowe czy kwota wolna od podatku.

Obowiązkowy terminal płatniczy przy kasie fiskalnej

Obowiązkowy terminal płatniczy przy kasie fiskalnej - kto powinien zapoznać się ze zmianami podatkowymi?

Obsługa księgowa koszt

Zatrudnienie księgowego, korzystanie z usług biura rachunkowego lub samodzielne prowadzenie księgowości to możliwości przedsiębiorcy, który musi zdecydować jak będzie wyglądała księgowość w jego firmie.

Można mówić zarówno o korzyściach jak i niedogodnościach w każdej z tych form prowadzenia księgowości, a zależne jest to przede wszystkim od:

- wielkości firmy
- liczby wystawianych faktur
- miejsca prowadzonej działalności

Oczywiście obsługa księgowa koszt swoich usług wyceni na znacznie więcej niż samodzielne podjęcie się księgowania.

Pages

Subscribe to RSS - Księgowość Kraków

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00


📝Formularz wyceny rejestracji spółkiWażna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.