• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówaktualizacja danych w KRS

Umowa sprzedaży udziałów w spółce z o.o KRS

Umowa sprzedaży udziałów w spółce z o.o KRS - co powinna zawierać? W jaki sposób sporządzić umowe sprzedaży udziałów spółki?

Zgłoszenie sprzedaży udziałów spółki KRS

Sprzedaż udziałów spółki powinna zostać zgłoszona do KRS w sytuacji, gdy:
→ nabywca posiadać będzie udziały stanowiące co najmniej 10% (łącznie z posiadanymi dotychczas udziałami) lub
→ zbywca udziałów posiadał przed sprzedażą udziały stanowiące co najmniej 10%

Jak wpisać do KRS zmianę nazwiska członka zarządu?

Jak wpisać do KRS zmianę nazwiska członka zarządu? Jakich formalności wymaga wpis zmiany nazwiska członka zarządu do KRS?

Jak wpisać do KRS zmianę nazwiska członka zarządu?

Od lipca 2021 roku wszystkie wniosku składane do KRS muszą posiadać formę elektroniczną. Obliguje to właścicieli spółek oraz wspólników, a także pełnomocników spółki do posiadania narzędzia umożliwiającego potwierdzenie tożsamości na dokumentacji online:
- kwalifikowany podpis elektroniczny
- profil zaufany

Zmiana wpisu w KRS czas oczekiwania 2022

Zmiana wpisu w KRS czas oczekiwania 2022 jaki obowiązuje? Na co przygotować się dokonując zmiany danych KRS i w jakim czasie dopełnić formalności aktualizacyjnych?

Przedsiębiorcy muszą pamiętać o terminowym dokonaniu aktualizacji danych spółki w KRS po każdej zaistniałej zmianie podlegającej wpisowi w rejestrze przedsiębiorców.

Aktualizacja listy wspólników KRS

Aktualizacja listy wspólników KRS - kiedy należy przeprowadzić procedurę zmiany danych spółki w KRS? W jakim zakresie należy dokonać zmian wspólników w KRS?

Przedsiębiorcy ponoszą pełną odpowiedzialność za dane widniejące w Krajowym Rejestrze Sądowym. Warto tutaj zaznaczyć, że za nieaktualne dane w KRS grożą wysokie kary finansowe, a w niektórych przypadkach nawet wykreślenie spółki w KRS.

Oświadczenie o adresie do doręczeń osób reprezentujących spółkę

Oświadczenie o adresie do doręczeń osób reprezentujących spółkę - czy zmiana obliguje do przeprowadzenia procedury w KRS? Jak dokonać zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym w zakresie adresu do doręczeń osób reprezentujących spółkę?

Zmiana członków zarządu spółki z o.o.

Zmiana członków zarządu spółki z o.o. - w jakim celu dokonuje się zmian aktualizacyjnych w KRS? Czy zmiana danych w KRS jest obligatoryjna?

Jaką rolę pełni zarząd spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?

Zarząd to organ w spółce, który zajmuje się reprezentacją i prowadzeniem spraw firmy. To zarząd zajmuje się wprowadzaniem w życie decyzji, które podejmowane są przez wspólników w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością. Każdy członek zarządu powołany zostaje poprzez zgromadzenie.

Zmiana członków komisji rewizyjnej w KRS

Zmiana członków komisji rewizyjnej w KRS to jedna z usług, które oferujemy właścicielom spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Usługa całkowicie odciąża przedsiębiorcom od formalności związanych z przeprowadzeniem aktualizacji danych spółki w KRS.

Jak dopełnić formalności aktualizacyjnych w zakresie zmian członków komisji rewizyjnej w KRS?
W jakim terminie należy złożyć dokumenty aktualizacyjne?

Zmiana zarządu spółki w KRS

Zmiana zarządu spółki w KRS – jak przeprowadzić procedurę aktualizacji danych w KRS? Na jakie ważne elementy procedury warto zwrócić uwagę dokonując zmian w KRS?

Zmiana rady nadzorczej w KRS

Zmiana rady nadzorczej w KRS - czy obowiązkowa? W jakim zakresie należy dopełnić formalności aktualizacyjnych w spółce? Jaką rolę pełni rada nadzorcza w KRS?

Termin zgłoszenia do KRS zmian komisji rewizyjnej

Termin zgłoszenia do KRS zmian komisji rewizyjnej - czy dopełnienie formalności w terminie pozwoli uchronić firmę od problemów prawnych? Jaki zgodnie z przepisami obowiązuje termin dopełnienia formalności aktualizacyjnych w KRS w zakresie zmian komisji rewizyjnej spółki?

Pages

Subscribe to RSS - aktualizacja danych w KRS

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00


📝Formularz wyceny rejestracji spółkiWażna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.