• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówStruktura spółki z o.o.

Struktura spółki z o.o. nie jest rozbudowana-wyróżniamy w zasadzie tylko trzy organy, które odpowiadają za zarządzanie czy reprezentację spółki. Każdy z nich posiada inne prawa i odpowiedzialny jest za wykonywanie innych zadań, które w rezultacie mają zapewnić prawidłowe funkcjonowanie spółki oraz generowanie zysku.

Struktura spółki z o.o. składa się z:

1. ORGANÓW OBOWIĄZKOWYCH:


A. Zgromadzenie Wspólników

Zgromadzenie wspólników stanowi najważniejszy organ, a do jego głównych zadań należy podejmowanie decyzji w sprawach organizacyjnych spółki oraz wybór członków pozostałych organów.
Zgromadzenie podejmuje decyzje o rozwiązaniu spółki, zatwierdza sprawozdania finansowe i sprawozdanie z działalności spółki oraz udziela członkom innych organów absolutorium

B. Zarząd

Zarząd zajmuje się prowadzeniem bieżących spraw spółki z o.o. oraz jej reprezentacją w postępowaniach sądowych i pozasądowych. Zarząd składa się z jednego lub większej liczby członków, którymi mogą być wspólnicy lub osoby spoza ich grona.


2. ORGANÓW NIEOBOWIĄZKOWYCH:


A. Rada nadzorcza lub Komisja Rewizyjna

Obydwa te ograny zajmują się sprawowaniem kontroli i nadzoru we wszystkich dziedzinach działalności spółki. Rada nadzorcza bada sprawozdania finansowe i sprawozdania zarządu oraz weryfikuje czy podawane dane są zgodne z dokumentacją i stanem faktycznym.

Poprawne funkcjonowanie każdego z organów, i właściwe niewywiązywanie się ze swoich obowiązków warunkuje powodzenie spółki, która z uwagi na to, że posiada osobowość prawną działa właśnie poprzez swoje organy.

Zainteresowanych pozyskaniem bardziej szczegółowych informacji na temat organów spółki z o.o. zapraszamy do kontaktu. Nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.