• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówSporządzenie sprawozdań finansowych

Księgowemu w firmie powierza się niezwykle istotne zadania: tworzenie dokumentacji, sporządzanie deklaracji czy ewidencjonowanie zdarzeń gospodarczych. Najwięcej pracy czeka go kiedy zbliża się koniec roku obrotowego.
Do jednych z obowiązków pracownika zajmującej się rachunkowością firmy, po zakończeniu każdego roku obrachunkowego należy sporządzenie sprawozdania finansowego.

Jest to dokument niezwykle złożony, który musi być tworzony według ustalonych odgórnie zasad. Zgodnie z regułami jakie narzuca ustawa o rachunkowości musi być tworzony w języku polskim, a kwoty muszą być ujęte w PLN. W nagłówku sprawozdania finansowego musi widnieć pełna nazwa, adres firmy a także okres czasu, którego dotyczą sprawozdania. Konieczne jest również dołączenie tablic statystycznych, które zawierają zestawienie liczbowe dotyczące danego zagadnienia. Musi zostać również wpisana data, mówiąca o tym kiedy miało miejsce stworzenie tego dokumentu oraz podpisy osób, które go opracowały.

Sporządzenie sprawozdań finansowych to czynność, z która eksperci zatrudniani w naszej firmie doskonale sobie radzą. Jeżeli chcą im Państwo powierzyć tę obowiązek zapraszam do kontaktu.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.