• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówSpółka komandytowa z o.o.

Spółka komandytowa z o.o. To taki rodzaj działalności w której spółką prowadzącą działalność jest spółka komandytowa, natomiast spółka z ograniczoną odpowiedzialnością pełni rolę komplementariusza. Układ ten stosuje się w celu optymalizacji podatkowej.

Spółka komandytowa jest spółką osobową, w której najbardziej charakterystyczną cechą jest podział odpowiedzialności wspólników za zobowiązania spółki. Wspólnikami w tej spółce są komplementariusze oraz komandytariusze. Ci pierwsi odpowiadają całym majątkiem za zobowiązania, drudzy tylko do konkretnej wartości zawartej w umowie lub do wysokości wniesionego wkładu. Dla osoby fizycznej odpowiedzialność komplementariusza może okazać się bardzo ryzykowna, jednak dla spółki z oo, która jest osobą prawną nie stwarza takiego ryzyka gdyż to sama spółka ponosi odpowiedzialność, a nie jej wspólnicy.

Trzeba jednak zwrócić uwagę na opodatkowanie. Spółka komandytowa z o.o. Jest pod tym względem bardzo atrakcyjna. Spółka komandytowa nie jest płatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych. Opodatkowane zatem zostają tylko dochody wspólników. Jest to bardzo atrakcyjna i ciekawa forma prowadzenia działalności. To połączenie pozwala na połączenie korzyści dwóch różnych rodzai spółek.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.