• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówSpółka komandytowa z o.o.

Spółka komandytowa z o.o. To taki rodzaj działalności w której spółką prowadzącą działalność jest spółka komandytowa, natomiast spółka z ograniczoną odpowiedzialnością pełni rolę komplementariusza. Układ ten stosuje się w celu optymalizacji podatkowej.

Spółka komandytowa jest spółką osobową, w której najbardziej charakterystyczną cechą jest podział odpowiedzialności wspólników za zobowiązania spółki. Wspólnikami w tej spółce są komplementariusze oraz komandytariusze. Ci pierwsi odpowiadają całym majątkiem za zobowiązania, drudzy tylko do konkretnej wartości zawartej w umowie lub do wysokości wniesionego wkładu. Dla osoby fizycznej odpowiedzialność komplementariusza może okazać się bardzo ryzykowna, jednak dla spółki z oo, która jest osobą prawną nie stwarza takiego ryzyka gdyż to sama spółka ponosi odpowiedzialność, a nie jej wspólnicy.

Trzeba jednak zwrócić uwagę na opodatkowanie. Spółka komandytowa z o.o. Jest pod tym względem bardzo atrakcyjna. Spółka komandytowa nie jest płatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych. Opodatkowane zatem zostają tylko dochody wspólników. Jest to bardzo atrakcyjna i ciekawa forma prowadzenia działalności. To połączenie pozwala na połączenie korzyści dwóch różnych rodzai spółek.ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.