• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówRozliczenie roczne podatku dochodowego

Rozliczenie roczne podatku dochodowego PIT lub CIT dotyczy wszystkich podatników, którzy w danym roku osiągnęli dochody, czyli w większości przypadków, przychody pomniejszone o koszty lub ponieśli straty. Stawki podatku dochodowego są zróżnicowane i warunkowane przez formę rozliczeń jaką wybiera podatnik.

W trakcie roku podatkowego, podatnik zobowiązany jest o odprowadzaniu zaliczek na podatek dochodowy. Zależnie od metody rozliczeń, powinien opłacać zaliczki co miesiąc lub co kwartał. Dopiero na koniec roku podatkowego podatnicy podatku PIT oraz CIT muszą złożyć rozliczenie roczne podatku dochodowego do właściwego dla miejsca zamieszkania urzędu skarbowego. Każdy podatnik ma określony czas na złożenie rocznego zeznania i rozliczenia ewentualnej niedopłaty lub nadpłaty.

Rozliczenie roczne podatku dochodowego powinno być złożone na odpowiednim formularzu. O tym jaki formularz i w jakiej formie powinniśmy złożyć decyduje forma rozliczenia, źródło przychodów oraz liczba podatników do rozliczenia. Podatnicy rozliczający od 1 do 5 podatników w określonych sytuacjach mają możliwość złożenia deklaracji w formie papierowej, przeciwnie do podatników rozliczających więcej niż 5 podatników, którzy swoje deklaracje obowiązkowo składają w formie elektronicznej.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.