• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertów



Rejestracja spółki odrzucenie wniosku

Rejestracja spółki odrzucenie wniosku przez Sąd Rejestrowy to sytuacja z którą najczęściej spotykają się przedsiębiorcy samodzielnie rejestrujący spółkę w Krajowym Rejestrze Sądowym lub obcokrajowcy. Przyczyn odrzucenia wniosku może być kilka, jednak najczęstszą są: niepoprawne wypełnienie wniosku, błędy formalne w dokumentacji lub niedołączenie wszystkich wymaganych dokumentów. Sąd wraz z odrzuceniem wniosku dołącza dokument, w którym wyjaśnia powód odrzucenia i w większości przypadków dość szczegółowo określa co nie spełniało wymogów i należy to poprawić. Na naprawę błędu w dokumentacji rejestracyjnej przedsiębiorca otrzymuje termin 7 dni i jest on ostateczny oraz wiążący.

Jeśli mają Państwo problem z poprawnym wypełnieniem wniosku lub zgromadzeniem dokumentacji rejestrowej zapraszamy do kontaktu. Nasze biuro zawodowo zajmuje się zakładaniem spółek oraz odpowiadaniem na wezwania Krajowego Rejestru Sądowego. Doświadczenie, które posiadamy gwarantuje, że proces rejestracji spółki z nasza pomocą zakończy się powodzeniem.



Dane Kontaktowe



Kancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00




Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.



Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.