• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówRejestracja spółki komandytowej z udziałem spółki z o.o.

Na rynku spółek coraz częściej możemy spotkać się ze spółką komandytową z o.o. Słysząc pierwszy raz takie zestawienie spółek, nie bardzo wiadomo, o co chodzi. Spółka z o.o. komandytowa od niedawna działa w Polsce, ale cieszy się wielkim i stale rosnącym zainteresowaniem.
Rejestracja spółki komandytowej z udziałem spółki z o.o. odbywa się w dwóch etapach. Jako pierwszą rejestruje się spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, a później dopiero spółkę komandytową. Spółka komandytowa jest tą „główną”, która oficjalnie działa na rynku. Spółka z o.o. pełni rolę komplementariusza w spółce komandytowej, co pozwala na ograniczenie odpowiedzialności wspólników ich własnymi majątkami za zobowiązania powstałe w wyniku działalności spółki.

Rejestracja spółki komandytowej z udziałem spółki z o.o. trwa sporo czasu, tym bardziej ten czas się wydłuża, jeżeli nowy przedsiębiorca sam to wykonuje. Do procesu rejestracyjnego wymagane jest zebranie i wypełnienie ogromnej ilość dokumentów.

Jeżeli chcą Państwo posiadać spółkę komandytową z o.o. prosimy o kontakt. Nasi specjaliści pomogą w zarejestrowaniu i połączeniu obu spółek. Dzięki swemu zdobytemu doświadczeniu zrobią to bardzo szybko, a Państwo w mgnieniu oka będą mogli rozpocząć prowadzenie swojej wymarzonej spółki.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488


tekst alternatywny

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Od stycznia 2024r. posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Warto już teraz złożyć odpowiedni wniosek.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.