• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówProcedura składania sprawozdań finansowych 2020

Do 30 marca 2020 roku należy złożyć sprawozdanie finansowe za ubiegły rok obrotowy, jeśli data pokrywa się on z rokiem kalendarzowym.

Jeśli chcą się Państwo dowiedzieć, jak wygląda procedura składania sprawozdań finansowych 2020 to zapraszam do poniższej lektury.

Warto zacząć od zmian jakie wprowadzono w przepisach dotyczących składania sprawozdań finansowych.

Zmiany są trzy:
1. Podatnicy CIT od tego roku, muszą składać sprawozdanie w formie elektronicznej ustrukturyzowanej, a nie tak jak do tej pory-nie ustrukturyzowanej.
2. Podmioty niebędące przedsiębiorcami wpisanymi do KRS nie będą składać już podsumowania roku obrotowego do naczelnika Urzędu Skarbowego, a do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, który zajmie się przekazem sprawozdań w odpowiednie miejsca.
3. Do sposobów, na jakie można składać podpis gotowego sprawozdania dołączył nowy, a jest nim uwierzytelnienie za pomocą elektronicznego dowodu tożsamości.

Procedura składania sprawozdań finansowych 2020 w pewnym sensie pozostaje niezmienna, ponieważ jeśli chodzi o zawartość sprawozdania to są to nadal trzy główne składniki: bilans, rachunek zysków i strat oraz informacja dodatkowa.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.