• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówPodatki spółki komandytowej z o.o.

Najczęściej wybieraną formą działalności w naszym kraju, jest ta z ograniczoną odpowiedzialnością za zobowiązania wobec wierzycieli. Przedsiębiorcy decydują się na nią pomimo niewątpliwej wady jaką posiada, a mianowicie podwójnego opodatkowania. Pierwszy raz płaci się podatek za wypracowany dochód, drugi raz za zysk wypłacany wspólnikom w postaci dywidend. Jest jednak rozwiązanie, które pozwala zachować niemalże brak odpowiedzialności przy jednoczesnym pojedynczym opodatkowaniu.

Minimalne podatki spółki komandytowej z oo i małe ryzyko ponoszenia strat w razie długów są głównym powodem dla którego przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na założenie takiej działalności. Nie wymaga ona prowadzenia złożonej księgowości, a proces rejestracji nie jest tak skomplikowany jak mogłoby się wydawać. Wystarczy założyć każdą ze spółek oddzielnie, dokładnie w taki sam sposób jak zawsze, i je połączyć. Skorzystać można również z pomocy fachowców, którzy mogą dokonać tego w naszym imieniu, sporządzą i dostarczą odpowiednie wnioski i uregulują dokumentacje, szybko i sprawnie.

Niskie podatki spółki komandytowej z oo, to bez wątpienia argument najbardziej przemawiający za prowadzeniem firmy w tej formie. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, dzięki któremu można wykluczyć największą wadę, przy jednoczesnym zachowaniu największej zalety spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.