• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówPodatki spółki komandytowej z o.o.

Najczęściej wybieraną formą działalności w naszym kraju, jest ta z ograniczoną odpowiedzialnością za zobowiązania wobec wierzycieli. Przedsiębiorcy decydują się na nią pomimo niewątpliwej wady jaką posiada, a mianowicie podwójnego opodatkowania. Pierwszy raz płaci się podatek za wypracowany dochód, drugi raz za zysk wypłacany wspólnikom w postaci dywidend. Jest jednak rozwiązanie, które pozwala zachować niemalże brak odpowiedzialności przy jednoczesnym pojedynczym opodatkowaniu.

Minimalne podatki spółki komandytowej z oo i małe ryzyko ponoszenia strat w razie długów są głównym powodem dla którego przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na założenie takiej działalności. Nie wymaga ona prowadzenia złożonej księgowości, a proces rejestracji nie jest tak skomplikowany jak mogłoby się wydawać. Wystarczy założyć każdą ze spółek oddzielnie, dokładnie w taki sam sposób jak zawsze, i je połączyć. Skorzystać można również z pomocy fachowców, którzy mogą dokonać tego w naszym imieniu, sporządzą i dostarczą odpowiednie wnioski i uregulują dokumentacje, szybko i sprawnie.

Niskie podatki spółki komandytowej z oo, to bez wątpienia argument najbardziej przemawiający za prowadzeniem firmy w tej formie. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, dzięki któremu można wykluczyć największą wadę, przy jednoczesnym zachowaniu największej zalety spółki z ograniczoną odpowiedzialnościąDane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.


Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania finansowego za rok 2021! Oferujemy swoją pomoc w sporządzeniu dokumentu i przesłaniu go do KRS.Złóż wniosek o utworzenie adresu do e-Doręczeń!

Już wkrótce posiadanie adresu do doręczeń elektronicznych będzie obowiązkowe dla wszystkich podmiotów wpisanych do KRS. Spółki założone przed 05.07.2022 już teraz muszą złożyć wniosek o wydanie adresu.

Oferujemy pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku. Przypominamy, że w naszej ofercie znajduje się również sprzedaż i aktywacja e-podpisu, niezbędnego do złożenia wniosku.