• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówOdmowa rejestracji w VAT w 2017 roku

Ogromną nowością, a także faktem, który mocno zaniepokoił przedsiębiorców jest odmowa rejestracji w VAT w 2017 roku.

1 stycznia 2017 roku w życie weszła ustawa, która utrudnia proces rejestracyjny do VAT-u. Rząd tym sposobem pragnie ograniczyć ilość oszustw podatkowych, związanych z obliczaniem podatku VAT przez firmy, które w rzeczywistości danej należności nie uregulowały.
Prawdą jest, że poprzednia polityka państwa pomagała rozwijać się instytucjom trudniących się w tak zwanych “karuzelach podatkowych”. Przekręt ten polegał na rejestracji kilku firm, a następnie wykonywaniu między nimi transakcji, na pozór w sposób całkowicie legalny. Kolejnym krokiem tych instytucji było jednak obliczanie podatku VAT, który w rzeczywistości nie wpłynął do budżetu państwa.

Aktualnie chcąc zarejestrować się jako podatnik VAT należy liczyć się z możliwością odmowy bądź koniecznością wpłacenia kaucji w wysokości od 20 000 zł do nawet kwoty 10-krotnie wyższej. Zastaw taki będzie wymagany wyłącznie od jednostek, u których wystąpi ryzyko powstania zaległości podatkowych.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.