• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

KancelariaObliczanie zaliczek na podatek dochodowy

Przedsiębiorcy, którzy opłacają podatek dochodowy na zasadach ogólnych zobowiązani są wywiązywać się z zobowiązania miesięcznie lub kwartalnie.

Obliczenie zaliczek na podatek dochodowy może nie być prostym zadaniem dla przedsiębiorców, dlatego warto wiedzieć jak prawidłowo przeprowadzić czynności podatkowe.

Aby prawidłowo wpłacać zaliczki na poczet podatku z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej podatnik musi w terminie do 20 dnia miesiąca następnego opłacić kwotę miesięcznie, lub adekwatnie do tego samego dnia ale po zakończeniu kwartału. Bardziej powszechną i stosowaną formą jest zaliczka wpłacana regularnie, ponieważ podstawą opodatkowania jest dochód, a kwota ustalana jest w postaci różnicy pomiędzy podatkiem należnym, a sumą wpłacanych należności przez podatnika za poprzednie miesiące. Aby obliczyć zaliczkę przedsiębiorca musi pomnożyć podstawę opodatkowania przez stawkę 18% oraz pomniejszyć o kwotę, która zmniejsza podatek.

W przypadku rozliczania się na podstawie podatku liniowego dochód będzie miał nałożoną stałą wysokość w postaci 19% i przeznaczony jest w szczególności dla osób, które we własnej firmie osiągają wysokie dochód, a ryczałt określa jedynie kwotę przychodów z danego miesiąca, którą można ewentualnie zmniejszyć o zapłacone w danym okresie czasowym składki na ubezpieczenie społeczne.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.