• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówNowe spółki z o.o. komandytowe

Nowe spółki z o.o. komandytowe są w ostatnim czasie jednym z popularniejszych „towarów” w świecie przedsiębiorców. Każda osoba zainteresowana założeniem własnej spółki, po zapoznaniu się z tym, jakie ma możliwości, następnie zastanawia się właśnie nad tą formą. Pytasz: dlaczego ? Natychmiast odpowiadamy ! Otóż forma ta jest połączeniem spółki komandytowej ze spółką z o.o. na co wskazuje już sama nazwa. Splecenie nazw to nie wszystko, gdyż prócz tego łączą się zalety obu z nich. Tym sposobem nowe spółki z o.o. komandytowe charakteryzują się brakiem osobistej odpowiedzialności wspólników za zobowiązania (przejęte od spółki z o.o.) oraz brakiem podwójnego opodatkowania (od spółki komandytowej). Zalety można by wymieniać bardzo długo... Do tego dodam również, że omawiana przeze mnie struktura, którą stanowią nowe spółki z o.o. komandytowe nie jest trudna w prowadzeniu ani w utrzymaniu, gdyż wcale nie jest kosztowna, a mogą z niej korzystać zarówno duże firmy, jak i drobne przedsiębiorstwa.

Jeżeli jesteś zainteresowany prowadzeniem działalności w formie spółki z o.o komandytowej prosimy o kontakt.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00
Ważna informacja dla właścicieli spółek z o.o. oraz osób planujących rejestrację firmy w tej formie prawnej. Od 1 stycznia 2022 wynagrodzenie członków zarządu zostanie pomniejszone o 9% składki zdrowotnej.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, w celu uniknięcia dodatkowego oskładkowania:
- rejestracja nowej spółki w PRS, z uwzględnieniem odpowiednich zapisów w umowie,
- edycja posiadanej umowy spółki oraz zgłoszenie zmian do KRS.