• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówNajlepsza spółka w Polsce

Najlepsza spółka w Polsce? Prosta odpowiedź- spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. To właśnie te spółki cieszą się w Polsce największą popularnością. Dlaczego? Gdyż mają one wiele zalet. Najważniejszą jest- jak sama nazwa spółki mówi, ograniczona odpowiedzialność wspólników za zobowiązania. To ogromna zaleta. Nie posiadają jej spółki cywilne, ani spółki osobowe. Co więcej? Spółka może być założona nawet przez jedną osobę. Posiada ona też osobowość prawną, co oznacza łatwiej dostępne kredyty. Ta spółka może byś prowadzona prawie w każdym prawnie dopuszczalnym celu (najczęściej zakładana w celu prowadzenia działalności gospodarczej w większym rozmiarze).

Ostatnio popularna staje się również spółka z o.o. spółka komandytowa. To połączenie dwóch rodzajów spółek i również dobry wybór formy działalności. Pozwala on, przy odpowiedniej wysokości obrotów, na optymalizację podatkową. To spółka z o.o. jest tutaj komplementariuszem, zajmuje się sprawami spółki, reprezentuje ją na zewnątrz i odpowiada za zobowiązania całym swoim majątkiem. A spółka komandytowa wypracowuje zysk, dzięki czemu podlega mniejszemu opodatkowaniu. Więc jeśli martwisz się, że w spółce z o.o. jest wysokie opodatkowanie, wybierz spółkę z o.o. komandytową.

Mam nadzieję, że na pytanie jaka jest najlepsza spółka w Polsce, znasz już odpowiedź dzięki przeczytaniu tego artykułu.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00