• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówKto ma obowiązek prowadzenia pełnej księgowości?

Prowadzenie księgowości jest obowiązkiem każdej firmy. To jaką formę księgowości (pełną lub uproszczoną) powinna wybrać firma, zależy od wielu czynników i są to:
- planowane przychody i koszty,
- planowane dochody,
- obowiązki ewidencyjne,
- wymagania prawne.

Jeśli chodzi o ostatnie kryterium, odnosi się ono szczególnie do podmiotów określonych w Ustawie o rachunkowości. Zapisy zawarte w tej ustawie mówią między innymi o tym, kto ma obowiązek prowadzenia pełnej księgowości. Według art.2 ust.1 ustawy z 29 września 1994 r. o rachunkowości do prowadzenia ksiąg rachunkowych zobowiązane są m.in.:
- spółki handlowe oraz spółki cywilne, a także inne osoby prawne, z wyjątkiem Skarbu Państwa i NBP,
- osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych oraz spółki partnerskie, jeżeli ich przychody netto ze sprzedaży towarów, produktów i operacji finansowych za poprzedni rok obrotowy wyniosły co najmniej 1 200 000 euro w przeliczeniu na polską walutę,
- gminy, powiaty, województwa i ich związki.

Ważne, aby rokrocznie zapoznać się z wyznaczonym limitem, od którego zależy konieczność prowadzenia ksiąg rachunkowych, aby wiedzieć kto ma obowiązek prowadzenia pełnej księgowości i upewnić się, czy nie dotyczy to naszej firmy.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.