• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówKoronawirus a obowiązki pracodawców

Pracodawcy w aktualnym czasie panowania epidemii koronawirusa mają ciężkie zadania, ponieważ muszą wprowadzić plany zarządzania kryzysowego oraz zadbać o zatrudnionych przez siebie pracowników.

Koronawirus a obowiązki pracodawców, wyznaczane są przede wszystkim przez:
- Wojewodę
- Prezesa Rady Ministrów
- Głównego Inspektora Sanitarnego

Zalecenia powyższych organów muszą być bezwzględnie i natychmiast wprowadzane przez wszystkie osoby zatrudniające pracowników.

Ustawa dotycząca walki z koronawirusem określa, że koronawirus a obowiązki pracodawców opierają się przede wszystkim na pracy zdalnej, w każdej sytuacji, jeśli jest to możliwe.

Pracodawca musi zapewnić pracownikowi odpowiedni sprzęt do pracy zdalnej oraz polecenia na tymczasowy okres.

Pracownikom, którzy nie mogą podjąć pracy zdalnej i nie są odsunięci od pracy na czas zagrożenia koronawirusem, osoby zatrudniające muszą zapewnić bezwzględnie odpowiednią higienę pracy oraz bezpieczeństwo, zważając na ochronę ich zdrowia i życia.

Koronawirus a obowiązki pracodawców są cały czas uaktualniane, ze względu na stały rozwój sytuacji. Ważne zatem, aby każdy pracodawca był na bieżąco z wprowadzanymi w kraju zmianami.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00