• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówJednoosobowa spółka z oo a ZUS

Wiele osób decyduje się na poprowadzenie działalności w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością ze względu na brak obowiązku uiszczania comiesięcznych składek do ZUS.

Nie wszyscy są świadomi, że do założenia spółki z o.o. wystarczy już zaledwie jeden udziałowiec. Wówczas wszystkie wkłady-udziały są w rękach jednej osoby.

Jednoosobowa spółka z oo a ZUS to już inna kwestia niż podmiot prowadzony przez kilku wspólników. W przypadku jednoosobowej spółki z o.o. jej wspólnik podobnie jak osoba, która prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą musi odprowadzać składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jednoosobowa firma podlega bowiem ubezpieczeniom emerytalnym, zdrowotnym, rentowym i wypadkowym. Składka na ubezpieczenie chorobowe jest dobrowolna.

Obowiązek regulacji składek do ZUS rozpoczyna się w dniu rozpoczęcia działalności i kończy się w dniu jej zaprzestania. Aktualnie składka na ubezpieczenie społeczne wynosi 1228 złotych. Co ważne, w najbliższym czasie rząd przewidział wprowadzenie stawki elastycznej dostosowanej do wysokości przychodów.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.