• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówE-podpis potwierdzony profilem zaufanym ePUAP

Dotychczas, aby zarejestrować spółkę w ministerialnym systemie online, nie trzeba było spełniać żadnych dodatkowych wymogów ani dopełniać żadnych dodatkowych czynności. Może się to jednak już niebawem zmienić, ponieważ szykują się poważne zmiany w systemie S24. Zmiany te wiążą się z elektronicznym podpisem, niezbędnym do przeprowadzenia procedury.

Jeszcze do niedawna pozyskanie e-podpisu następowało w trakcie rejestracji, a elektroniczny podpis generowany był automatycznie, bez żadnych dodatkowych formalności. Już niebawem jednak w życie wejdą zmiany, które zakładają że do rejestracji spółki online potrzebny będzie e-podpis potwierdzony profilem zaufanym ePUAP. Aby go uzyskać należy założyć konto użytkownika ePUAP, złożyć wniosek o potwierdzenie zaufanego profilu, a następnie potwierdzić swoją tożsamość w jednym z punktów. Konieczność ta uniemożliwi szybkie zarejestrowanie spółki, bez uprzedniego przygotowania.

Póki jeszcze trwają prace legislacyjne nad projektem zmiany ustawy, e-podpis potwierdzony profilem zaufanym ePUAP nie jest konieczny i mogą Państwu założyć firmę przy pomocy zwykłego podpisu elektronicznego.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00