• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówCo to jest Jednolity Plik Kontrolny?

Co to jest Jednolity Plik Kontrolny? JPK, czyli Jednolity Plik Kontrolny to jedna ze zmian mających na celu uszczelnienie systemu podatkowego obowiązującego w Polsce.

Najważniejszym zadaniem JPK jest zautomatyzowanie weryfikacji danych podatkowych, ujednolicenie i szybsze przeprowadzanie czynności kontrolnych oraz sprawdzających. Dodatkowo na wprowadzeniu JPK skorzystają również przedsiębiorcy, którzy będą mieli możliwość przeprowadzania wewnętrznego audytu księgowego wykrywającego błędy w księgowości. W przypadku, gdy wynik przeprowadzonego audytu będzie pozytywny to ingerencja organu podatkowego w firmę będzie zerowa. To bardzo zachęcające dla przedsiębiorców, którzy nie będą musieli obawiać się kontroli podatkowych w siedzibie firmy.

Właściciele firm obawiają się zmian związanych z JPK. Uważają, że będzie to kolejny obowiązek, z którym będą związane problemy księgowe. Jednak warto zauważyć, że dla przedsiębiorców JPK również będzie znacznym ułatwieniem. Nasza Kancelaria oferuje prowadzenie księgowości oraz sporządzanie i wysyłanie JPK do odpowiednich organów kontroli podatkowej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą usług!Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00