• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówAnaliza cen transferowych

Każda działalność gospodarcza chociaż raz nawiązała współpracę z osobą fizyczną czy prawną. Niektóre formy powiązania pomiędzy firmami posiadają złożoną strukturę wewnętrzną, która zostaje z góry ustalona.

Z reguły w sytuacji zawarcia transakcji z podmiotami powiązanymi obydwie strony mogą dowolnie ustalać warunki współpracy. Zdarzyć się może jednak sytuacja, w wyniku której warunki różnić się będą od tych, które ustalone są pomiędzy podmiotami niezależnymi. Spółka w efekcie nie będzie wykazywać dochodów w ogóle lub będzie wykazywać przychody niższe, niż zakładano. W przypadku kontroli tego typu transakcji przez organy podatkowe zaistnieć może problem, który skutkować będzie nałożeniem sankcji. Analiza cen transferowych nie powinna być jednak przeprowadzana przez niedoświadczonych przedsiębiorców, ponieważ mogą oni podczas sporządzania dokumentów błędnie wypełnić deklaracje.

Czy istnieje rozwiązanie, które uniknie zagrożenia w takiej sytuacji?

Współpraca z biurem rachunkowym może całkowicie uwolnić przedsiębiorcę ze stresu i formalności. Jako kompleksowe i doświadczone biuro rachunkowe oferujemy Państwu kompleksowe usługi dopasowane indywidualnie do oczekiwań i wymagań Klienta.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00