• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówAktualizacja wpisów KRS w Warszawie

Przepisy prawa obowiązującego w Polsce mówią o tym, że podejmując decyzję o zakupie gotowego podmiotu gospodarczego, należy mieć na uwadze wiążący się z tą decyzja obowiązek, którym jest aktualizacja wpisów KRS w Warszawie.

W dokumentach danej spółki, które mieszczą się w siedzibie Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) muszą znaleźć się informacje takie, jak:
- siedziba danej spółki,
- wartość kapitału zakładowego,
- dane osobowe osób oraz organów upoważnionych do reprezentowania spółki.

Zatem dokonując zakupu spółki, która początkowo została zarejestrowana na inną osobę, należy dokonać aktualizacji danych wymienionych powyżej. W sytuacji, gdy przedsiębiorca dokona zakupu gotowej spółki, ale nie podejmie się aktualizacji jej danych w KRS, najprawdopodobniej zostanie obarczony poważnymi konsekwencjami prawnymi. Dodatkowo mogą pojawić się kłopoty w kwestii firmowej korespondencji z instytucji państwowych, która będzie dostarczana pod niewłaściwy adres. Właśnie dlatego należy dokonać aktualizacji danych nie tylko w KRS, ale również w pozostałych ważnych instytucjach. W sytuacji, gdy nie zostanie dokonana aktualizacja zarządu spółki, wówczas wszelkie zawarte umowy, transakcje itp. mogą zostać uznane za nieważne.

W związku z tym, jeśli szukacie Państwo firmy, której można zlecić dokonanie aktualizacji danych w KRS – zapraszamy! W skład naszej oferty wchodzi właśnie m.in. aktualizacja wpisów KRS w Warszawie. Nasi eksperci zajmą się wszelkimi formalnościami szybko i sprawnie.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00