• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego oraz zapoznania się z naszą ofertą usług księgowych dla spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Publikacje ekspertówAktualizacja dokumentacji cen transferowych

Ceny transferowe to wartości, po których przedsiębiorstwo przekazuje towary oraz dobra niematerialne lub świadczy usługi podmiotom powiązanym. W pojęciu “powiązania” rozumieć należy oddziały, filie, zakłady bądź inne przedsiębiorstwa, które połączone są z innymi jednostkami kapitałowo, osobowo lub rodzinnie.

Wysokość i charakter ceny transferowej ustalony zostaje poprzez czynniki zewnętrzne oraz wewnętrzne, czyli między innymi taryfy absolutne, różnice w opodatkowaniu oraz majątkowe zróżnicowanie podmiotów zależnych. Zgodnie z nowelizacją w zakresie prawa, ustanowiona została aktualizacja dokumentacji cen transferowych. Obecnie, po uzyskaniu określonego przez prawo limitu podatnik zobowiązany zostanie do dokumentowania wszelkich operacji i rozliczeń związanych z cenami transakcyjnymi. W ramach nowelizacji uchwalona została także informacja, że dokumentacja podlegać będzie okresowemu przeglądowi oraz aktualizacji. W takiej sytuacji, aby uniknąć stresu i niedogodności podczas kontaktu z organem podatkowym proponujemy współpracę z naszym biurem rachunkowym.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z pełną ofertą naszej usługi!

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05
kom.: 660 022 488

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00

Oferujemy darmową pomoc w zmianie biura rachunkowego! Zajmujemy się prowadzeniem bieżącej ewidencji, sporządzaniem zaległej dokumentacji i wyprowadzaniem ewentualnych zaległości.