• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego. Dla Przedsiębiorców, którzy działalność chcą rozpocząć od zaraz, proponujemy zakup gotowej spółki z o.o. Prowadzimy również pełną księgowość spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

KancelariaPrzychód ewidencjonowany

Jedną z form księgowości uproszczonej jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Do jego zastosowania uprawnieni są podatnicy, którzy rozpoczynają prowadzenie działalności bądź jeżeli ich przychody za poprzedni rok podatkowy nie przekroczyły 250 000 euro. Stawki podatku są zazwyczaj niższe niż w przypadku podatkowej księgi przychodów i rozchodów, jednak należy podkreślić, że podstawę opodatkowania dla ryczałtu stanowi przychód w związku z czym nie mamy możliwości odliczenia kosztów jego uzyskania.

Przychód ewidencjonowany może natomiast pomniejszyć o:
- składki zapłacone na ubezpieczenie społeczne,
- wpłaty na indywidualne konta zabezpieczenia emerytalnego,
- wydatki związane z rehabilitacją,
- darowizny.

Stawka ryczałtu zależy od rodzaju wykonywanej działalności. Wynoszą one odpowiednio: 20%, 17%, 12,5%, 10%, 8,5%, 5,5%, 3% oraz 2%.

Ryczałt należy uregulować do 20. dnia miesiąca następującego po miesiącu którego dane zobowiązanie dotyczy. Korzystanie z ryczałtu zobowiązuje przedsiębiorcę do ewidencji przychodów, ewidencji wyposażenia oraz wykazywania wartości trwałych, niematerialnych i prawnych.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00