• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego. Dla Przedsiębiorców, którzy działalność chcą rozpocząć od zaraz, proponujemy zakup gotowej spółki z o.o. Prowadzimy również pełną księgowość spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

KancelariaKoszt prowadzenia pełnej księgowości

Do prowadzenia pełnej księgowości zobowiązane są osoby fizyczne, spółki jawne osób fizycznych, spółki cywilne osób fizycznych oraz spółki partnerskie, u których przychody ze sprzedaży towarów i usług w danym roku obrotowym przekraczają określoną w przepisach granicę, a także wszystkie pozostałe jednostki gospodarcze.

Koszt prowadzenia pełnej księgowości jest znacznie wyższy niż koszt prowadzenia uproszczonej księgowości. Prowadzić pełną księgowość mogą jedynie osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje, dlatego niejeden przedsiębiorca zmuszony jest do zatrudnienia samodzielnych księgowych lub do podjęcia współpracy z biurem rachunkowym.

Koszt prowadzenia pełnej księgowości przez biuro rachunkowe zazwyczaj zależy od ilości generowanych przez przedsiębiorstwo dokumentów, które podlegają obowiązkowej ewidencji w księgach rachunkowych. Koszt prowadzenia pełnej księgowości przez zatrudnioną księgową lub księgowego nie dotyczy jedynie wynagrodzenia dla pracownika, ale także stworzenia dodatkowego miejsca pracy w firmie oraz odpowiedniego wyposażenia go w programy księgowe.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00