• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego. Dla Przedsiębiorców, którzy działalność chcą rozpocząć od zaraz, proponujemy zakup gotowej spółki z o.o. Prowadzimy również pełną księgowość spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

KancelariaJakie składki ZUS w przypadku dwóch wspólników?

Spółka z o.o. niezmiennie od kilku lat stanowi najczęściej wybieraną formę prawną działalności gospodarczej w naszym kraju. Przedsiębiorcy decydują się na nią przede wszystkim z uwagi na możliwości rejestracji w ministerialnym systemie internetowym, ograniczoną odpowiedzialność wspólników za zobowiązania spółki oraz stosunkowo niski kapitał zakładowy, który wynosi aktualnie tylko 5000 złotych.

Wielu przedsiębiorców ma jednak wątpliwości co do opłat związanych z prowadzeniem spółek z o.o.. Wątpliwości budzi konieczność prowadzenia pełnej księgowości oraz konieczność odprowadzania składek na ZUS. Przedsiębiorcy powinni jednak dowiedzieć się jakie składki ZUS w przypadku dwóch wspólników obowiązują aktualnie.

Otóż w przypadku spółek z ograniczoną odpowiedzialności posiadających co najmniej dwóch właścicieli są oni zwolnieni z obowiązku odprowadzania składek na Zakład Ubezpieczeń Społecznych, co powoduje znaczną redukcję kosztów związanych z prowadzeniem firmy właśnie w formie spółki z o.o..Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00