Formy prowadzenia działalności w Polsce

formy prowadzenia działalności w Polsce

Polska jest krajem, gdzie obowiązuje swoboda w kwestii podejmowania działalności gospodarczej. Nie oznacza to nic innego jak to, że każda osoba podejmująca się zadania, którym jest założenie swojej firmy, może dokonać wyboru w oparciu o to, co będzie jej odpowiadało.
Wolność ta została jednak ograniczona podmiotowo (dotyczy sprecyzowania podmiotów, które mogą daną działalność rozpocząć) oraz przedmiotowo (dotyczy warunków, które podmiot musi spełnić, aby móc założyć daną działalność).
Spółki prawa handlowego zostały uregulowane w Kodeksie Spółek Handlowych (KSH) i obejmują:

→ spółki osobowe, a więc:

– spółkę jawną,
– spółkę partnerską,
– spółkę komandytową,
– spółkę komandytowo-akcyjną,

→ spółki kapitałowe, a więc:

– spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (spółkę z o.o.),
– spółkę akcyjną.

Prócz tego występują także inne formy prowadzenia działalności w Polsce takie, jak spółka cywilna i przedsiębiorstwa prywatne osób fizycznych, których zasady funkcjonowania zostały określone w Kodeksie Cywilnym.
Zatem jak można zauważyć, każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Musi jedynie sprecyzować to, czym chciałby się zajmować i na czym miałaby polegać jego działalność, a następnie wybrać formy prowadzenia działalności w Polsce. W razie trudności, można poprosić o pomoc specjalistów, którzy będą w stanie udzielić wsparcia.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe